VLOG: Zimní kempování aneb obytňákem na lyže

07.03.2023


Skoro každý karavanista ať už zkušený nebo začínající si láme hlavu na tím, zda vyrazit v zimě na lyže. Letos jsme na lyže tedy vyrazili také a musím říct, že je to naprosto dokonalý zážitek. Představte si, že ráno vstanete nasnídáte se a jdete se obout do lyžáků a jste, jak se říká na prvním laně a to třeba i za dvě minuty chůze od auta. Ptáte se, jak je to možné? Je to tím, že cíleně vyberete parkoviště ihned u lanovky a přijedete tam někdy k večeru, kdy zeje prázdnotou. No a ráno, když se probudíte jste na parkovišti jako první, máte nejlepší místo, a navíc dostatek času se připravit na lyžování. Ostatně podívejte se sami v našem vlogu z pobytu v Polských Beskydech, konkrétně v Szczyrku. Ve videu uvidíte jak samotný zimní karavaning a kempování přímo u sjezdovky vypadá. Pro cestování do města se pak krásně a elegantně dá využít skibus, který k těmto parkovištím jezdívá prakticky všude bez ohledu, kde jste.Určitě se ptáte, jak to je se sušením věcí a lyžařského vybavení a mohu odpovědět, že je to snadné. Lyže necháváme vždy okapat u auta a pak je dáváme do fusaku pro transport v garáži abychom tam neměli mokro, přeci jen někdy kousek sněhu zůstane a v garáži jsou teploty výrazně nad bodem mrazu, tudíž co odtaje je ve vaku, který pak ráno vylijeme. Zbylé věci dáváme do kabiny k místu řidiče a spolujezdce, konkrétně boty a oblečení dáváme do sprchy.

Určitě se nemusíte bát ani zimy, jelikož v autě je plynové topení s rozfukem teplého vzduchu po celém autě, takže teplota je a bude po celou dobu příjemná. Jen tedy když opouštíme auto, tak snížíme teplotu na nějakých 12 stupňů, abychom nepálili mnoho plynu, když v autě nejsme a po návratu pak topíme více.

Pokud se tedy rozhodnete vyrazit za zimním dobrodružstvím, nebojte se, stojí to za to a my Vám vše vysvětlíme a ukážeme jak a co se v zimních období v autě dělá a na co si dát pozor, aby jste si celou dobu na horách užili.