Proč vyrazit na dovolenou obytným vozem

23.05.2022

Připravili  jsme pro vás pár důvodů proč je dovolená v obytném voze naprosto neopakovatelným zážitkem a stojí za to ji minimálně vyzkoušet.

Užijete si svobodu, volnost a nezávislost. Prostě jedete, koukáte kolem sebe a když se vám něco zalíbí, tak zastavíte, přespíte a žijete okamžikem, jakmile místo poznáte, nebo se vám na něm přestane líbit, sbalíte posádku a jedete o kus dál, kde můžete znovu objevovat a zažívat ten stejný pocit. Nevažte se na spaní v kempech, využívejte aplikaci Park4night spěte nadivoko a probouzejte se s neopakovatelnými východy slunce, které prostě jinde, než v obytném autě nezažijete.

Dovolená a cestování obytňákem Vám umožní užívat si chvíle s rodinou a budete překvapení, jak to funguje. Rozdělte každému členovi úkoly ať Vám pomáhají s navigací, parkováním či výběrem trasy a nechte se někdy vést cestou bez cíle, kterou Vám vybrali vaše děti. Navíc děti cestování v karavanu baví, mají totiž před svým sezením stůl, kde si mohou kreslit, sledovat videa na YouTube či jinak trávit dlouhou chvíli na cestě. Navíc cesty na jeden zátah nebývají tak dlouhé jako v a osobním autě, kdy jedete "na plný plyn" za svým cílem a tlačí vás termín, do kdy musíte být na hotelové recepci.

Poznejte jiný svět kempů. Toto možná zní divně, ale je to tak, je to jiný svět. Asi jako většina lidí i my, než jsme poznali jak vypadají zahraniční moderní kempy jsme žili v tom, že jde o nevzhledné místa, někde pod stromy, se špinavým sociálním zařízením a bez nějakého vyžití. Přitom dnešní kempy si v ničem nezadají s luxusními hotelovými resorty a mnohdy jejich vybavení tyto hotely u moře i předčí. Nabízí totiž většinou krásné pláže, kde to nebývá hlava na hlavě, bývají vybaveny dětskými koutky s animačními programy, bazény, hřiště pro děti, obchody, restaurace a mnoho dalšího. Zázemí jako WC či sprchy jsou v dobrých kempech vždy pravidelně uklízeny a jsou čisté a dobře vybavené. Navíc v kempech bývá i prádelna, tak nemusíte s sebou tahat mraky oblečení. Podívejte se třeba zde, na krásný luxusní kemp na ostrově KRK 

Objevujte svět kolem Vás, v obytňáku plyne ten čas trochu jinak, volněji, svobodněji, tak se tomu nebraňte a naskočte na tu vlnu. To platí i v jídle, protože si vezete s sebou svoji vybavenou kuchyni tak je příprava jakékoliv laskominy hračka a řekneme si upřímně, že dát si u moře čerstvou rybu na grilu to je prostě pohádka. Nebo když zastavíte v Toskánsku na vynikající víno a k tomu místní sušené salámy, sýry a šunky, které se rozplývají na jazyku. Prostě objevujete svět všemi smysly, toto totiž na hotelu jen tak nezažijete. Ono cestování za vínem je kapitolou samou pro sebe, navštivte vinařství, ochutnejte, přespěte a druhý den, až se vám bude chtít zvedněte kotvy a jeďte dál. Check-out vás už trápit nebude 😊

Pokud jste sportovně založení ta je karavan naprosto dokonalým parťákem, díky jeho praktičnosti si totiž s sebou můžete vzít pohodlně vybavení jako kola, lyže, běžky, paddleboard nebo koloběžky. S tímto můžete nejen sportovat, ale zajet si na nákup nebo jen tak na výlet po okolí, tam, kde se zrovna nacházíte. Obytňák vám bude v tu chvíli základnou, domovem zázemím s veškerým komfortem.

Počasí vás na dovolené nedostane, když se podíváte do aplikace a uvidíte, že má pršet, tak prostě zabalíte věci a za 10 minut už míříte o kus dál za lepším počasím. Ta možnost svobodné volby je prostě neuvěřitelná.

Ruku na srdce, koho by neštval chrápající medvěd, který po pár pivech usnul ve vedlejším hotelovém pokoji a chrápe tak, že vibrují skleničky na poličce. No v klasickém hotelu s tím nic neuděláte, maximálně si pořídíte špunty do uší a budete doufat, že usnete první. S obytným autem se můžete druhý den ráno sbalit a vyrazit dál, možná to zní divně, ale neplánované přesuny jsou vlastně to nejsprávnější koření karavaningu, protože právě takto objevujete mnohdy skryté poklady, o kterých člověk nemá ani tušení a bývají ukryty za profláknutými přeplněnými destinacemi.

Když už zmiňuji ty profláknuté destinace, tak i zde nabízí cestování s obytkou své výhody, i ty nejznámější místa se začínají plnit až během dne a mají své "špičkové" časy, kdy bývají natřískaná hlava na hlavě. S obytňákem máte vcelku slušné šance se tomuto vyhýbat, pokud si totiž na takovéto místo dorazíte večer a přespíte do rána, máte po probuzení pár hodin na průzkum a než začne špička, máte prozkoumáno a můžete odjíždět. Pozor, v těchto případech doporučujeme si dobře naplánovat odjezd z parkoviště, přeci jen auto je velké a dlouhé, a bude potřeba určitého prostoru pro manévrování, aby se vám nestalo, že zůstanete zablokovaní osobními auty, kteří přijeli na prohlídku.