Cestování s roční dcerou? No jasně!

04.08.2022

Jelikož jsme se v poslední době setkali s mnoha dotazy na to, jak se dá cestovat obytňákem s dětmi, a to i malými. Tak jsem se rozhodl napsat krátký článek, kde popisuji naše postřehy a zkušenost, které máme s naší malou princeznou, které je 1 rok, doma je to v noci malý čert, který úplně dobře nespí a několikrát za noc se budí. Jak je tomu na cestách v karavanu se dozvíte níže.


Ale začněme od začátku, když Simonka poprvé vešla do obytňáku, tak se auta bála, vše bylo nové a velké, ale velmi rychle se otrkala a objevila výhody, které se jí v autě naskýtají. První, co ji bavilo je posez a sedačka u kuchyňského stolu. Zde se jí nevěřitelně dobře a pohodlně spí, protože si ze sedačky vytáhne nohy a hezky si je rozloží na stůl 😊 O tom, že na stole za jízdy stojí tablet a maminka se za ní přesouvá v průběhu jízdy podle potřeby není třeba psát, to jsou jistě benefity pro všechny zúčastněné. Stejně tak výhled z okna, tím, že sedí vysoko má krásný přehled o dění okolo sebe a tím i podněty pro zábavu.


Další oblíbené místo ke zkoumání je obecně obytný prostor, tím, že jsou všechny šuplíky a skříňky s pojistkou, nikdy se jí nepodařilo otevřít a v autě se díky domu udržuje pořádek a nemusíme se strachovat, že vykramuje něco, co nemá. Samozřejmě po prostoru lozí pouze když stojíme na parkovišti nebo na noc.


Největší kapitola je spánek a věci s tím spojené. V našem případě malá není úplně dobrý spáč ani doma, když ne zuby, tak ji sužuje žízeň či odloučení od maminky, proto pro nás bylo velmi příjemným překvapením, že v autě s námi spinkala velmi dobře, možná je to možností oproti domácí postýlce těsného kontaktu s maminkou nebo tatínkem a to způsobilo, že se v noci vzbudí maximálně na napití a hned zase usíná a jsme díky tomu všichni vyspalí více než obvykle. K samotnému spánku patří i usínání, a to také Simonka zvládla dobře, a to díky tomu, že prostě na dovolené chodí spát o něco později než doma. A proč by ne, je na dovolené taky stejně jako my. V praxi to tedy vypadá tak, že malou uspáváme v zadním velkém lůžku a po usnutí ji dáme za zábranu MonkeyMum tak, aby se náhodou ze spaní nepřevrátila a nespadla z postele. Pro náš klid používáme ještě bezdrátovou kameru a chůvička ( https://www.datart.cz/Chuvicka-TrueLife-NannyCam-H32-1373965.html) a máme tak dobrý přehled co se děje uvnitř, když my si užíváme chvíle pro sebe a dopřejeme si třeba dobrého vína.

Dovolená s dítětem není však jen o spánku, ale i o zábavě a pobytu přes den, my pro malou, když si potřebujeme takříkajíc ulevit a uvolnit ruce využíváme cestovní postýlku, ve které si malá hraje a my přitom víme, že je ve stínu a v bezpečí blízko nás.