7 tipů pro první cestu s úsměvem

12.05.2022

1, Než vyrazíte na cestu

Jakmile si přijedete vyzvednout svůj karavan počítejte, že bude potřeba se s autem trochu sžít, přeci jen většina z nás jezdí s klasickým osobákem a bude si muset chvilku zvykat na řízení obytky. Hlavně se ničeho nebojte, auto je sice velké, ale budete velmi překvapeni, jak se auto dobře ovládá a při uvědomění si jeho rozměrů zejména v tunelech a pod větvemi či v zúžených pruzích budete překvapeni, jak se auto opravdu dobře řídí. Oceníte přehled, a nadhled nad situací, kterou získáte díky vysokému a pohodlnému posedu za volantem.

2, Chce to klid

Klid, to je jedna z věcí mimo svobody, kterou po rozplynutí prvních obav z velkého vozu nastane. Klid z toho, že nemáte před nosem vidinu potřebu check-in na hotelové recepci do určité hodiny, protože váš dům, hotel, byt si vezete spolu s sebou krásně zabalený a připravený k použití prakticky ihned, jakmile zastavíte.


3, Plánujte, aspoň trošku

Sice je možné cestovat bez plánu a spát "na divoko", ale toto nedoporučujeme na první noc a první cestu, chce to přeci jen nabrat aspoň základní zkušenosti. Na první jízdu doporučujeme návštěvu tzv. Stellplazu, kde naleznete zázemí pro klidné, bezpečné přespání a nestane se vám, že na vás buší naštvaný majitel , kterému omylem u parkujete na pozemku. Parkování na stellplatzech bývá zpoplatněno drobnou částkou , zpravidla nižší než je cena kempu. Navíc zde můžete doplnit vodu či naopak vylít vodu šedou. Pro snadné nalezení stellplatzů, kempů a jiných míst, která určitě oceníte na cestě je aplikace Park4night ke stažení pro Apple nebo Android

4, Ukliďte po sobě

Pokud někde spíte, prosíme, ukliďte po sobě a pokud můžete, prosím vezměte i odpadky, které zanechal někdo jiný. Děláme to přeci pro nás, naše děti a naši planetu.


5, Nepřekonávejte dálkové rekordy

Užívejte si cestu a okolí, zastavte si někde na kávu nebo oběd, případně se pokochejte výhledy, které se vám naskytnou. Věříme, že díky tomu objevíte mnoho zajímavých míst. Pokud nespěcháte někam daleko na čas, volte raději kratší úseky tak, aby jste měli právě dostatek času na objevování.

 

6, Pojistěte se

Sice máme skvělé pojištění, ale na něco opravdu nestačí, proto nezapomeňte na cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti. Je lepší mít jistotu a klid, než kvůli pár korunám zbytečně riskovat.

7,Vezměte si svůj domov s sebou 

Sice je naše auto vybaveno přesně tak, jak si to představujeme pro naši dovolenou, přesto doporučujeme, ať si vezmete do obytného auta i například svůj oblíbený polštářek, knihu nebo svetr, prostě cokoliv Vám udělá pobyt příjemnější, protože to, je přesně to o co v dovolené v obytňáku jde, prožít tu chvíli na cestě, s rodinou, přáteli, nebo jen sám se sebou a užívat si svobodu, kterou máte všude, kolem sebe.